Ingrid Egner. Foto: Digitalsport

Avgjorde i andre runde

Nikolajev (ANB-NTB): En overlegen seier sendte Ingrid Egner til kvartfinalen i fjærvekt i bokse-EM for kvinner.

Publisert 16.09.2009 kl 18:37 Oppdatert 16.09.2009 kl 19:13

Tips en venn på e-post:

Rumenske Gabriela Dinca ga opp i annen runde i kampen mot den norske sølvvinneren fra forrige EM.

– Det var enveiskjøring. Egner ledet 4-0 på poeng da den rumenske jenta mente at nok fikk være nok. Hun ga rett og slett opp i annen runde. En grei seier med andre ord, sa den norske landslagstreneren Max Mankowitz til NTB etter onsdagens kamp.

– Jeg har sett Ingrid bokse bedre enn hun fikk vist i kampen i dag. Det stemte ikke helt for henne, men det gjør ingenting, for hun har mye mer inne. Det håper jeg hun kommer til å vise torsdag, da hun skal ut mot italienske Marzia Davide i kvartfinalen. Det blir nok en betraktelig tøffere kamp enn den hun hadde mot den rumenske jenta, sa Mankowitz.

Fantastisk start

De norske lederne som er til stede i ukrainske Nikolajev er enige i at den lille norske troppen har fått en fantastisk start på årets EM. Lotte Lien, som bokser i weltervekt, slo svenske Klara Svensson knockout i tredje runde i sin åpningskamp tirsdag. Onsdag fulgte Ingrid Egner opp med også å avgjøre før full tid.

– Det er liten tvil om at våre jenter har prikket formen perfekt til dette mesterskapet, men det blir tøffere for dem i kvartfinalene, sa Mankowitz.

– Lotte Lien skal møte russiske Jirina Potejeva, som har sterke internasjonale meritter å se tilbake på. Uansett hvordan det går for Lotte i den kampen, har hun levert over evne i dette mesterskapet. Jeg ville vært fornøyd selv om hun hadde tapt for Svensson i tirsdagens kamp, men bokset bra. Hun ikke bare vant, men gjorde det på en overbevisende måte med knockout. Det var en kjempebonus.

Medalje

Den norske troppen reiste til EM med en medalje som målsetting. Den var det i første rekke Ingrid Egner som skulle ta, for hun kommer til EM som sølvmedaljevinner fra forrige mesterskap for to år siden.

– Vi tenkte nok først og fremst tenkt på Ingrid da vi satte opp målsettingen vår, men nå er også Lotte med i medaljekampen. Likevel er det ikke tvil om at Egner nok har en litt lettere motstander på papiret i torsdagens kamp enn hva som er tilfelle for Lotte Liens del, sa Mankowitz til NTB.

Kvinneboksing kommer på OL-programmet i London allerede i 2012. Det har Den internasjonale olympiske komiteen (IOK) bestemt. Både Lotte Lien og Ingrid Egner satser mot det mesterskapet, og som oppkjøring til OL om tre år er EM i Ukraina et viktig mesterskap. (ANB-NTB)

Fornøyd med pallplass

Vinteridrett Aksel Lund Svindal avsluttet verdenscupsesongen i super-G med 3. plass, og det var han stort sett fornøyd med. Les mer

– Bruk refleks til kampen

BIL Til helgen strømmer håpefulle supportere til åpningskampene i årets eliteserie i fotball. De fleste går uten refleks i mørket. Les mer

Søker OL for tredje gang

Vinteridrett Pyeongchang søker for tredje gang om å få arrangere vinter-OL. Les mer

Hauge dømmer storkampen

Eliteserien Terje Hauge dømmer Molde og Rosenborg i sesongåpningen. Les mer

Tøffere kamp for landslagene

Landslaget Nils Johan Semb går rett på tiggerferd til den nye toppledelsen i norsk fotball. Les mer

Bildeserier

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.

Solskjærs norgesbesøk

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource.

Jublet for semi med pappa

TABELL

0. runde
  Lag S V U T P
1 Aalesund 0 0 0 0 0-0 0
1 Brann 0 0 0 0 0-0 0
1 Haugesund 0 0 0 0 0-0 0
1 Hønefoss 0 0 0 0 0-0 0
1 Kongsvinger 0 0 0 0 0-0 0
1 Lillestrøm 0 0 0 0 0-0 0
1 Molde 0 0 0 0 0-0 0
1 Odd 0 0 0 0 0-0 0
1 Rosenborg 0 0 0 0 0-0 0
1 Sandefjord 0 0 0 0 0-0 0
1 Stabæk 0 0 0 0 0-0 0
1 Start 0 0 0 0 0-0 0
1 Strømsgodset 0 0 0 0 0-0 0
1 Tromsø 0 0 0 0 0-0 0
1 Viking 0 0 0 0 0-0 0
1 Vålerenga 0 0 0 0 0-0 0

Fotball Live

søndag 14. mar. kl. 18:00
Start - Sandefjord

Kampstart om:

3 dager 2 timer 10 min. 29 sek.
Runde 1. Tippeligaen 2010
lørdag 13. mar. 2010
søndag 14. mar. 2010
mandag 15. mar. 2010
19:00

An exception has occurred:

Unhandled Exception (500:class javax.servlet.jsp.JspException)

Caught DataFetcherException (no.api.datafetcher.DataFetcherException: java.io.IOException: Server returned HTTP response code: 400 for URL: http://localhost:9003/harbour/mapper/fotballplugger/module/live?pubId=85&lag_id= &all=true)

ocurred while accessing:/componada/component/show-esi/normal/section/small/www.op.no/85/4250231/sec/element180/_/(servlet: componada)

no.api.datafetcher.tags.ImportTag.doEndTag(ImportTag.java:144)
org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag._jspx_meth_adf_import_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag:1301)
org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag._jspx_meth_c_if_2(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag:1277)
org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag.doTag(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.includeNifs_tag:128)
org.apache.jsp.tag.web.modules.section.articleTypeSwitch_tag._jspx_meth_module_includeNifs_0(org.apache.jsp.tag.web.modules.section.articleTypeSwitch_tag:1012)

SCORINGSVARSEL PÅ SMS

Nå kan du følge
Sandefjord på mobilen!

Send: OPF SF til 2005

Andre lag: Send OPF LAGNAVN til 2005

Du vil motta scoringsvarslinger når ditt lag spiller kamp. Tjenesten dekker Eliteserien og 1. divisjon. Pris: 1,- per varsling

Avmelding: Send OPF STOPP til 2005

Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar