...
Nicklas Bendtner med hattrick for Arsenal mot Porto. Foto: Digitalsport

Arsenal lekte seg til kvartfinalen

London (ANB-NTB): Et strålende opplagt Arsenal-lag valset over Porto i mesterligaens åttedelsfinale tirsdag.

Publisert 10.03.2010 kl 06:55 Oppdatert 10.03.2010 kl 08:16

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Det endte 5-0 etter tre mål av danske Nicklas Bendtner.

Arsenal så ikke ut til å savne sin kaptein og playmaker Cesc Fabregas i hjemmemøtet tirsdag. Andrej Arsjavin slo an tonen fra start og var regissør bak Bendtners to scoringer etter ni og 25 minutter.

Porto-forsvaret slet hele veien de gangene Arsenal rullet opp på kantene, med Arsjavin og Samir Nasri i spissen.

Arsenal lå under 1-2 etter det første oppgjøret i Portugal, men hjemme på Emirates-stadion var det aldri tvil om hvor kvartfinalebilletten i mesterligaen skulle havne.

Etter litt Porto-ypping i starten av andre omgang slo Samir Nasri til for vertene i det 63. minutt. Franskmannen driblet av tre mann på høyrekanten, tok seg inn i feltet og satte ballen kontrollert forbi en svimmel Helton i Porto-buret.

Tre minutter senere kom Arsenal på nok en fenomenal kontring. Ballen endte til slutt opp hos innbytter Emmanuel Eboue som rundet en allerede svimmel Helton og punkterte kampen for alvor med sin 4-0-scoring.

Bendtner ble den store mannen da han satte inn en straffe på overtid. Etter kampen sa han at han nå er 100 prosent tilbake.

– Jeg er helt skadefri og 100 prosent tilbake. Jeg viser i dag at jeg passer best som sentral spiss, sier Bendtner.

Dansken har fått mye kritikk for dårlige prestasjoner den siste tiden, men avviser at han var ekstra tent grunnet dette.

– Jeg gikk ut med den samme følelsen som jeg har før hver kamp. Det vi presterer i dag er et glimrende bevis på hvor sterkt laget vårt er. En utrolig deilig seier og svært viktig, sier Bendtner etter karrierens første hat trick. (ANB-NTB)

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.op.no/85/5014322/2010-03-10T08:16:52Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; knata.api.kunder.linpro.no ; Fri Feb 10 12:44:50 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Fri Feb 10 12:44:50 CET 2012]

Scoringsvarsel på SMS

Nå kan du følge
Fram Larvik på mobilen!

Send: OPF Fram til 2005




Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.