...
Foto: Silje Løvstad Thjømøe

- Blir mer korrekt enn originalen

Publisert 20.07.2012 kl 12:28 Oppdatert 20.07.2012 kl 15:29

Tips en venn på e-post:

Det sier prosjektleder for byggingen, Torgeir s. Higraff. Om få dager skal Kon-Tiki være ferdig bygd i Indre havn. Se den spektakulære Kon-Tiki traileren

- Vi er to dager foran tidsskjema, så dette går veldig bra!

Skipper Øyvind Lauten og Torgeir S. Higraff står på den nesten ferdigbygde flåten utenfor Bølgen. Med innleid hjelp er det bare sivgulvet og hytta som gjenstår.

- Det er ikke slik at vi ikke hadde forventet å leie inn hjelp, men det var et tilbud til Larviks befolkning om at de kunne være med å bygge. Noen har vært med, og jeg vil berømme de som har stilt opp, sier Higraff.

Samtidig kan skipper Lauten melde at arbeidet denne uka har gått bra.

- Denne uka har vært fantastisk. Vi er snart klare for sjøsetting.

...
Foto: Silje Løvstad Thjømøe


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red./daglig leder Terje Svendsen
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Det gjøres oppmerksom på at denne nettavisen regelmessig blir innsamlet og lagret av Nasjonalbiblioteket. Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.