Godt og blandet i elleVilla

Nok et fint kveldsmåltid ble servert i hagen på elleVilla i går. Denne gang var det Fredrik Steen og hans myke jazz som stod på sommermenyen.

Publisert 02.08.2007 kl 08:38 Oppdatert 02.08.2007 kl 12:00

Tips en venn på e-post:

...
Takket for oppholdsvær: Elisabeth Holm var i strålende humør og tilfreds med oppholdsvær. (Foto: Siw Normandbo) Foto: Siw Normandbo
...
Fin blanding: Fredrik Steen var i storform og underholdt et takknemlig publikum på elleVilla i går. (Foto: Siw Normandbo) Foto: sn
Foto: Siw Normandbo

Det måtte en sunnmøring til for å tine et julifrossent publikum på elleVilla i går. Fredrik Steen og hans orkester skapte lun stemning i Elisabeth Holms hage, og vertinnen selv var i upåklagelig humør.

- Vi får takke englene for at det er oppholdsvær, sa en fornøyd Holm.

- Det er utrolig hyggelig at så mange kunne komme, jeg gleder meg stort.

Så til musikken. Fredrik Steen er kanskje mest kjent som revyfiguren Hildegunn Moltebakk, som har figurert tv-skjermen titt og ofte, for å snakke om norske gardinvaner. Denne kvelden viste Steen at han også er en habil og myk jazzsanger, som med sitt orkester fremførte de kjente, kjære og gode låtene. Deriblant «It had to be», «My funny Valentine» og «Night and Day». Et stødig og samstemt orkester skal også ha honnør for at konserten ble en sikker vinner. Dette var jazz å bli glad i, servert fra musikere med stor omtanke for sitt publikum.

Men det ble ikke bare jazz i går. Det ble mye leven og. En frisk Steen fortalte historier om det meste, inkludert feberfantasier om å være en brokkoli. Variasjonen mellom musikken og det verbale fløt fint, og sunnmørsk humor var tydelig en hit blant de mange fremmøtte.

Steen og hans menn var tydelig begeistret for den vesle hagen som gjemmer seg bak hvite stakittgjerder ved Tollerodden.

- Det er utrolig koselig her, sa han.

- Det er et flott sted. Hallo Larvik.

Og med en slik entusiasme, kunne det ikke gå galt. Selv om vinden rusket i vinglassene og sommeren hadde tatt kvelden. Det hjalp med lun humor og god jazz. Godt og blandet i elleVillas hage.

Bildeserie: Høstutstillingen Stavern 2011

...

Bildeserie: Ukevinnerne i ØPs fotokonkurranse

...


Bildeserie: Christine Koht i Bølgen

...

Bildeserie: Banzaicon i Sliperiet

...

Bildeserie: Vakre bruder på Grand

...

Bildeserie: BB Band i Bølgen

...

Bildeserie: Skirenn i Hagadumpen

...

Bildeserie: Fra «Snekker Andersen» (foto: Peder Torp Mathisen)

...


Bildeserie: Surfing på Saltstein (foto: Mats Grimsæth)

...

Bildeserie: Nanset blåseensemble i Bølgen

...

Bildeserie: Black & Lekker i Herregården

...

Bildeserie: Førjulsaktiviteter i Larvik-distriktet

...

Bildeserie: Trond Viggo i Bølgen

...

Bildeserie: «Førstereis» i Bølgen

...

Bildeserie: Ungdomsrevy i Styrvoll

...

Bildeserie: Fra Humorgallaen i Arena

...

Bildeserie: Julegrantenning

...

Bildeserie: Rakkestuten i Stavern

...

Bildeserie: Karpe Diem i Sliperiet

...


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.