* Hele huset, inkludert tomtekostnader, kinoteknisk utstyr og scenisk utstyr, samt infrastrukturen rundt huset, er stipulert til ca. 190 millioner kroner.
* En ferdiginnredet Bølgen med opparbeidet uteareal vil koste Larvik kommune ca. 140 millioner. Gaven fra Mille-Marie Treschow og Stein Erik Hagen utgjør i tillegg til tomten som kjent 50 millioner kroner.
* Planen er at kulturhuset skal stå ferdig om to år.
* Rådmannen har fulgt innstillingen til kulturhusgruppen og anbefaler et kommunalt foretak som organisasjonsform (den saken skal behandles i kommunestyret i kveld). Det er ellers kun Larvik Havn som har denne organisasjonsformen i Larvik.
* Det skal velges et styre for foretaket, og medlemmene der oppnevnes av kommunestyret i møtet 14. november.
* Styret gis en økonomisk ramme på kr. 100.000 for 2007.
* En av styrets første oppgaver vil bli å ansette en kulturhussjef, sannsynligvis på åremål. Han - eller hun - vil antageligvis være på plass på nyåret.
* Kulturhuset skal stå ferdig i 2009.