Det blir både rock og fengende latinske rytmer når argentinske Manu Charritton holder to konserter på Glassmesteren denne helgen.
Den argentinske musikeren har base i Mexico City, hvor han til daglig er vokalist og gitarist i rockebandet Carmen Costa. I sommer er han på en aldri så liten solo-turné i Europa, og har planlagt konserter i Barcelona og Paris, etter konsertene i Larvik fredag og lørdag.
- Dette er første gang jeg er i Norge, og jeg synes det er veldig spennende å få presentert musikken min til folk her. Livet i Mexico City er jo ganske annerledes enn her i Larvik, men god musikk er god musikk uansett hvor du er, så jeg håper folk vil like det de hører, sier Charriton.
Konsertene på Glassmesteren vil ved siden av eget materiale innholde en del klassiske latinske sanger, i tillegg til en del populære coverlåter på engelsk. Noen så nær opp til originalen som mulig – andre i en ganske så ny variant.
- Musikk er et internasjonalt språk, så selv om en del av sangene synges på spansk, tror jeg folk vil være med på rytmene. Jeg håper på masse folk og god stemning hele helgen, avslutter Charritton.