Sangkos for hele familien i Bølgen
Tirsdag kveld gjestet Maj Britt Andersen Bølgen.
Og i tillegg til et utmerket band, blant annet med spellemannen Stian Carstensen fra NRK-suksessen Landeplage, sto totningen på scenen sammen med noen små sjarmører fra Larvik.
For NaBaGo, eller Nanset Barnegospelkor, hadde nemlig fått æren av å synge sammen med Andersen. Og de omtrent 40 små sjarmørene tråkket til på refreng etter refreng, til glede for publikum som var i alle aldre.
Det var god stemning blant de omtrent 200 som hadde møtt opp på konserten, og Andersen fikk god kontakt med både små og store.
Maj Britt Andersen er på turne i forbindelse med lanseringen av ny plate. "Onger er rare" ble lansert nå i august og markerer at det er 20-år siden artistens første barneplate, "Folk er rare", så dagens lys.
Platelanseringen er en av Foruts solidaritetsaksjon for utvikling og mellom sangene fortalte Andersen om lille Indrani på fem år fra slummen i Bangalore i India og hverdagen hennes.