...

Larvik har kuppet årets trebåtfestival

Publisert 12.07.2012 kl 14:47 Oppdatert 13.07.2012 kl 06:42

Tips en venn på e-post:

Tiden nærmer seg Norges viktigste kystkulturarrangement i Risør, og for Larvik og Vestfold vil årets festival få en stor lokal vinkling. Sjeldent før har trebåtfestivalen hatt så mange linker til Vestfold.

Kon-Tiki, Jarle Andhøy, Louis Jacoby og en rekke Colin Archer fartøy er bare noen av festivalens trekkplaster i år. Alle fra Larvik. Og slik vil det gå slag i slag gjennom hele festivalen. Byen vil få mye omtale. Så de som har sitt hjerte i Larvik vil trolig fryde seg under årets festival i Risør.

Helt fra Kon-Tiki kommer seilende inn til Risør på torsdag formiddag med Thor Heyerdahl jr om bord, via innseilingen av den russiske fregatten «Shtandart» med skipper Jarle Andhøy på fredagen, og konserten med Louis Jacoby og Lars Martin Myhre på fredagskvelden blir stikkordet Larvik. I tillegg er det påmeldt en rekke flotte fartøy med sine røtter i den gamle sjøfartsbyen.

- Når man arrangerer Norges viktigste kystkulturarrangement er det bare naturlig at Larvik får både omtale og fokus, sier festivalleder Odd Sverre Aasbø. Byen har røtter og tradisjoner som en av kongerikets viktigste sjøfartsbyer. Derfor vil naturligvis Larvik være sentral i en slik festival.



På forsiden nå


...

Fire evakuert fra firemannsbolig

NYHETER Beboerne gikk selv i gang med å slukke brann i bod ved bolighuset på Nanset søndag kveld. Les mer

Sverige brøt forbannelsen

SPORT Tok VM-gull i ishockey. Les mer

...

TIPS OSS på tlf 97 70 90 98

Til Grasrotandelen

Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red./daglig leder Terje Svendsen
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Det gjøres oppmerksom på at denne nettavisen regelmessig blir innsamlet og lagret av Nasjonalbiblioteket. Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.