For første gang i Larviks historie har et nytt klesmerke blitt lansert i denne byen.
Det er Larvik-jenta og designeren Marianne Majewski Berg som er kvinnen bak nyheten.
Designeren er utdannet fra Esmod moteskole i 1999, og har siden markert seg i flere konkurranser.
Etter flere år i Oslo, valgte hun og mannen Øyvind S. Berg, å flytte til Larvik. Her har hun tegnet og sydd sine klær i det lille uthuset i Sigurds gate.
Lørdag kveld inviterte hun til lansering og moteshow i Bølgens Blåboks. Til fullstappet sal viste hun et show med lyd, musikk, bilder og motevisning. Mannen Øyvind S. Berg hadde laget lyd og musikk spesielt til showet.
Lazyloo heter det splitter nye klesmerket, som er såkalt streetwear. Det vil si uformelle, behagelige klær til hverdags. Mange er designet i chenille.
– De skal både være deilige å ha på, trendy og feminine, sier Marianne Majewski Berg, som fikk begeistret applaus fra publikum.
Kulturhuset I samarbeid med kulturhuset Bølgen viser vi her opptak av lørdagens åpningsforestilling. Les mer
Kulturhuset Hva vil du at det nye kulturhuset skal inneholde? Les mer
Kulturhuset Kristin Sønnesyn Berg (12) skal bære åpningsforestillingen til Bølgen. Les mer
Kulturhuset Bak scenen og bak glansbildet publikum så, var behovet for restituering, mat og vedlikehold av blodsukkeret viktig.Les mer
Kulturhuset - Tenk at jeg fikk oppleve å få kulturhus i Larvik. Det er kjempeflott. Da de begynte å bygge, sa jeg at jeg håpet å leve lenge nok til å få med meg dette. Og nå er jeg her, smiler en opplagt Knut Bergene, som fyller 99 om noen måneder.Les mer