Danseforestillingen «Sne» i Bølgen lørdag kveld.
Danseforestillingen «Sne» koreografert av Odd Johan Fritzøe ble en stor opplevelse for en halvfull sal lørdag kveld.
På scenen tilreisende profesjonelle og dyktige dansere fra Studio Nille hånd i hånd.
Danseforestillingen handler om vinteren, og ledsaget av spenstige og fengende rytmer fra to vel skodde slagverkere, presenterte danserne en usedvanlig godt regissert forestilling som skapte både stemning og intens kunstopplevelse.
- Dette var utrolig morsomt for oss. Vi lærer veldig mye av å få danse sammen med profesjonelle dansere, og vi utvikler oss. Håper vi får sjansen til å være med på mer som dette, sa Inga Elvira Fiske Guren (17) fra Studio Nille til ØP Nett etter forestillingen.
Les anmeldelse og reportasje i Østlands-Posten mandag.
Kulturhuset I samarbeid med kulturhuset Bølgen viser vi her opptak av lørdagens åpningsforestilling. Les mer
Kulturhuset Hva vil du at det nye kulturhuset skal inneholde? Les mer
Kulturhuset Kristin Sønnesyn Berg (12) skal bære åpningsforestillingen til Bølgen. Les mer
Kulturhuset Bak scenen og bak glansbildet publikum så, var behovet for restituering, mat og vedlikehold av blodsukkeret viktig.Les mer
Kulturhuset - Tenk at jeg fikk oppleve å få kulturhus i Larvik. Det er kjempeflott. Da de begynte å bygge, sa jeg at jeg håpet å leve lenge nok til å få med meg dette. Og nå er jeg her, smiler en opplagt Knut Bergene, som fyller 99 om noen måneder.Les mer