Da Titus for første gang inviterte til konsert i Bølgen ble det fullt trøkk, røff dans og svingende gospel.
Et fyldig og samkjørt gospelkor inntok i går Kulturhusets storsal, til stor glede for flere hundre publikummere.
– Vi har gjort masse konserter i kirken før, men nå opptrer vi for første gang i Bølgen. Det sa en oppstemt korist, Eva W. Opsahl, før konsertstart.
– Det som er spesielt med denne forestillingen er at vi har fått med oss både skatere og dansere. I tillegg har vi stort band under ledelse av Petter Anthon Næss. Det hele blir mer som en musikal, enn en ren konsert.
Resultatet ble en feiende flott affære med kraftfull vokal, samstemte akkorder og variert innhold, denne marskvelden. Det hele knyttet sammen av de to skuespillerne Roy Madsen og unge Andreas Madsen, som sammen diskuterte innhold og mening i det kristne budskap.
–Dialogen har vi skrevet selv, forteller Opsahl. – Konseptet er å diskutere det kristne miljøet, og spesielt kormiljøet, fra utsiden og fra innsiden. Er det noen forskjell?
Gospelkoret Titus består av 40 glade sangere og presenterte et knippe velkomponerte låter for publikum i går. Både gamle slagere og nye bekjentskap ble fremført med vitalitet og energiske solister. Koret har øvd trofast til konsert i et halvt år, og struttet av sangglede på scenen i Bølgen søndags kveld.
Kulturhuset I samarbeid med kulturhuset Bølgen viser vi her opptak av lørdagens åpningsforestilling. Les mer
Kulturhuset Hva vil du at det nye kulturhuset skal inneholde? Les mer
Kulturhuset Kristin Sønnesyn Berg (12) skal bære åpningsforestillingen til Bølgen. Les mer
Kulturhuset Bak scenen og bak glansbildet publikum så, var behovet for restituering, mat og vedlikehold av blodsukkeret viktig.Les mer
Kulturhuset - Tenk at jeg fikk oppleve å få kulturhus i Larvik. Det er kjempeflott. Da de begynte å bygge, sa jeg at jeg håpet å leve lenge nok til å få med meg dette. Og nå er jeg her, smiler en opplagt Knut Bergene, som fyller 99 om noen måneder.Les mer