Larvik Gitarfestival er i gang.
Larvik Gitarfestival arrangeres lørdag for tredje år på rad. På programmet står artister som skal dekke alle de vanligste gitarsjangrene, som klassisk, fingerstyle, jazz, blues, rock og metal.
- Dette er som himmelen for alle gitarinteresserte, smiler en av arrangørene, Fred Ove Halvorsen.
Men det er ikke bare konserter som trekker folk til Bølgen. Vetle Fredheim (15) har reist fra Porsgrunn for å delta, mest i håp om å kjøpe seg sin første el-gitar.
- Den største drømmen er jo å få meg en orginalgitar. Men denne var jo veldig fin den også, sier Vetle og ser ned på gitaren han har i fanget.
- Den er kul i formen, siden det er en sånn Les Paul-modell. Og så er den god å spille på.
Vetle har ikke planer om å delta på konsertene, men har likevel satt av god tid. Han vil nemlig ikke kjøpe gitar på impuls.
- Jeg har spart konfirmasjonspengene mine til dette. Når man kjøper en gitar så må man være helt sikker, sier Vetle bestemt, før han spiller litt mer på gitaren han kanskje skal kjøpe med seg hjem.
Det var gitarlærer Fred Ove Halvorsen som sammen med tre andre gitarlærere fra Larvik startet Larvik Gitarfestival for tre år siden.
- Vi blir større og større for hvert år, og utvider både utstillingen og artistspekteret. I år håper vi på publikumsrekord, sier han.
Kulturhuset I samarbeid med kulturhuset Bølgen viser vi her opptak av lørdagens åpningsforestilling. Les mer
Kulturhuset Hva vil du at det nye kulturhuset skal inneholde? Les mer
Kulturhuset Kristin Sønnesyn Berg (12) skal bære åpningsforestillingen til Bølgen. Les mer
Kulturhuset Bak scenen og bak glansbildet publikum så, var behovet for restituering, mat og vedlikehold av blodsukkeret viktig.Les mer
Kulturhuset - Tenk at jeg fikk oppleve å få kulturhus i Larvik. Det er kjempeflott. Da de begynte å bygge, sa jeg at jeg håpet å leve lenge nok til å få med meg dette. Og nå er jeg her, smiler en opplagt Knut Bergene, som fyller 99 om noen måneder.Les mer