Kari Mette Johansen har så langt sluppet lite til på kontringer.
Nå satser Larviks lynhurtige venstrekant på at hun skal løpe inn viktige mål mot Hypo.
Larvik har hatt overtaket på det østerrikske laget i mange år, men i fjor imponerte Hypo med å spille seg til semifinalen i Mesterligaen.
- Jeg så dem i fjor, og de var veldig gode. Tidligere har vi hatt god kontroll på dem. Nå har de fremstått på en bedre måte og med bedre spill. Jeg er imponert over dem, innrømmer Kari Mette Johansen.
Larvik er langt fra favoritt i Wien, men Johansen har ingen bange anelser.
- De vet at vi ikke har med Tonje Larsen, men de vet også at de har dårlige resultater mot oss tidligere. Jeg tror vi kan ta dem litt på senga hvis vi får til kontringene, spekulerer Johansen.
Nettopp kontringene har vært viktige for Larvik så langt, men laget har ikke fått til kontringsspillet slik de ønsker. Mot Kometal i den første kampen i Mesterligaen, fungerte det ikke. Nå mener Johansen at Larvik må få klaff.
- Kontringene har ikke vært bra. Vi har vært for usikre når vi skal få ballen fram og nølt med langpasningene, men vi vet jo også at det plutselig kan snu, minner hun om.
Så langt føler venstrekanten at hun har fått langt flere utspill til kanten, enn i forrige sesong. Det er noe vingen har etterlyst på klubblaget.
- I en del kamper har jeg fått mange utspill, og Tine Kristiansen har blitt veldig flink til å spille ut, mener hun.
Nå gjelder det mot Hypo på bortebane. Larvik satser alt på å sikre seg full pott hjemme, slik at det holder med en borteseier. Selv om LHK skal både til Russland og Makedonia i de to andre bortekampene, tror ikke Johansen lørdagens kamp blir lettere.
- Det blir ikke lett i Østerrike. De vil nok gi alt for å ta oss ut av kampen, tror landslagsspilleren, som ikke har glemt det forrige møtet i Wien.
Da ble Larvik bedt om å bytte shortser bare minutter før kampstart. Hypo mente LHK ikke kunne stille i røde shortser, når de selv hadde samme farge. Det endte med at LHK måtte låne shortser av Hypo, og bytte i full fart før kampen.
- Men vi vant i blå shortser vi, påpeker Johansen, som forventer nye pek denne gangen.
- Vi er forberedt på krumspring, men vi så i går (forsinkelsen i Bergen før Tertnes-kampen, red.anm.) at vi ikke lar oss stresse, mener hun.
Larvik-trener Karl Erik Bøhn mener kontringene nok en gang blir nøkkelen til suksess.
- Nå er vi nødt til å stå bra bakover, slik vi gjorde i 2. omgang mot Tertnes. Vi vet hvordan det blir der nede med hjemmepublikum. I etablert angrep kommer vi til å bli slaktet, og vi kommer til å stange mot forsvaret deres, mener han.
Bøhn mener Larvik må utnytte kontringene for å få til et resultat.
- Vi må satse og ofre oss i kontra. Det er nøkkelen til seier i Wien, mener han.