Merkevarene Stavern og Brunlanes

Publisert 02.09.2010 kl 07:09 Oppdatert 02.09.2010 kl 07:09

Tips en venn på e-post:


Leserne mener

I en spørreundersøkelse utført av Synovate, blir folk spurt om hva de forbinder med Larvik. 19 ulike ting ble nevnt, bl. annet stedsnavnene Bøkeskogen, Farris, Vestfold og Farrisvannet. Stedene Kjerringvik, Ula, Stavern, Helgeroa og Nevlunghavn er ikke nevnt. Disse stedsnavnene i Larvik kommune forbindes altså ikke med Larvik. Det er noe jeg har hevdet hele tiden, og nå er det endelig bekreftet. Det innebærer det selvsagte faktum at merkevaren Larvik og merkevaren Stavern, må bygges hver for seg. Det er ingen som forbinder de to merkevarene med hverandre. Navn som for eksempel VisitLarvik, Branding Larvik og Opplev Larvik forbindes med Larvik by, og ikke resten av kommunen. Vi i Stavern har derfor vårt eget turistkontor og nettsted. Stavern turistkontor støttes ikke økonomisk av Larvik kommune selv om vi markedsfører både Stavern og Brunlanes. Merkevaren Stavern og merkevaren Brunlanes er svært verdifulle og må skjøttes på en verdig måte. Å svekke disse ved å bruke Larvik som stedsnavn er dårlig butikk. Stavern og Brunlanes kan bare forsterke sine merkevarer ved å markedsføre seg selv.

Tenk bare på Geilo som ligger i Hol kommune. De markedsfører seg ikke som skisenteret i Hol kommune. De selger seg selvsagt gjennom merkevaren Geilo.

Mest lest nå

...

Kraftig husbrann i Brunlanesveien

NYHETER Vitner hørte to eksplosjoner før brannen startet. Litt før klokken 12.30 tirsdag kom det melding om husbrann i en kombinert garasje og hybel i nærheten av Ra ungdomsskole i Larvik. Brannen er nå slukket. Les mer

(Foto: Mats Grimsæth)

Brannen blusset opp igjen

NYHETER Husbrann i Brunlanesveien tirsdag. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.