| Publisert 09.06.2006 kl 07:53 Oppdatert 09.06.2006 kl 07:53 |
Aetat beklager det som har skjedd og mener alt bygger på en stor misforståelse.
– Årsaken til reaksjonen var at de ansattes personopplysninger ble lagt ut på nettet. Men det var aldri hensikten å få nettstedet stengt, sier fungerende distriktsarbeidssjef i Tønsberg, Ivar Skjold.
– Hvordan kunne en slik misforståelse skje?
– Det kan du selvfølgelig lure på, svarer Skjold, men understreker at det var veldig beklagelig at Aetat gjennom påtrykk fra deres advokat fikk stengt Kults internettside.
– Meningen var kun å fjerne disse opplysningene om de ansatte. Jeg er oppriktig lei meg, gjentar Skjold. Nå vil han sende et formelt brev til Kult med anmodning om å fjerne nettopp disse opplysningene om inntekt, formue og bosted.
– Hva synes du om innholdet i artikkelen?
– Det har jeg ingen kommentar til, men jeg mener det var unødvendig å koble de ansattes personlige opplysninger til saken, fortsetter han. Skjold vil legge saken død.
– Dette har blitt storm i et vannglass.
NYHETER Diskutér saken her. Diskutér også: Sliter du med køene ved rundkjøringen på Øya? Les mer