Regional MS-konferanse i Larvik

I november arrangeres den første regionkonferansen om Multippel sklerose her i Larvik.

Publisert 10.10.2007 kl 06:39 Oppdatert 10.10.2007 kl 10:36

Tips en venn på e-post:

...
...
Konferanse: Kåre Kristoffersen er lokal initiativtaker til en større regionkonferanse om Multippel sklerose (MS) i Larvik. (Foto: Per Albrigtsen) Foto: Per Albrigtsen

- Dette kan bli en årlig konferanse, sier MS-leder Kåre Kristoffersen.

Onsdag 14. november går regionkonferansen «Mestring - grunnlag for bedre livskvalitet» av stabelen på Quality Hotell Grand Farris i Larvik.

Bak konferansen står MS-foreningen og ikke minst Kåre Kristoffersen som både er leder av lokallaget her i Larvik, fylkesleder og nå ny regionleder i interesseforeningen for folk med multippel sklerose.

- Det med regioner er helt nytt i forbundet vårt. Nå har vi organisert oss slik at vi følger sykehusstrukturen, forklarer han.

Men det er den kommende konferansen som er det store spenningsmomentet akkurat nå.

- Gjennom mange år har vi bare hatt en landskonferanse i Oslo. Nå arrangerer vi tre regionkonferanser. Én i Tromsø, én i Bergen og én her i Larvik, forteller Kristoffersen.

Denne inndelingen av konferanser har ikke blitt gjort i dette miljøet før og litt spent er han på oppmøtet.

- Vi regner med at det er rundt 350 MS-ere bare her i Vestfold. Totalt dekker vi rundt 1.500 medlemmer i vår region. Så får vi se hvor mange som melder seg på.

At Larvik er blitt stedet for regionkonferansen her i området, er ikke tilfeldig.

- Vi har vært veldig aktive her i fylket og det har ført til at vi fikk denne konferansen hit til Larvik. Det er vel mulighet for at den årlig kan bli liggende her, utdyper Kristoffersen videre.

Men påmeldingen er en utfordring for foreningen.

- Mange av våre medlemmer er passive i forhold til den ordinære møtevirksomheten. De tidligere landskonferansene har vel stort sett hatt besøk av styremedlemmer fra hele landet, men dette er noe helt annet. Her kan man finne en møteplass og lære mye, avslutter konferansesjefen Kristoffersen.

I programmet for konferansen er det hentet inn ressurser fra hele regionen. Kysthospitalet i Stavern er en av de mest tydelige ressursene for denne pasientgruppen i vårt nærområde.

Også personell fra Vestfold Sentralsykehus figurerer i det brede programmet som skal kunne bidra til å gi grunnlag for bedre livskvalitet for de MS-rammede.


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.