26 omkom på veiene i juli

Oslo (ANB-NTB): 26 personer mistet livet på norske veier i juli. Det er sju flere enn i juli 2007.

Publisert 12.08.2008 kl 15:40 Oppdatert 12.08.2008 kl 15:40

Tips en venn på e-post:

...
Hittil i år har de samlede dødstallene på norske veier steget med 41 prosent sammenlignet med fjoråret. Foto: Statens vegvesen

Hittil i år har de samlede dødstallene steget med 41 prosent sammenlignet med fjoråret. Blant de omkomne i juli var det ni bilførere, ni motorsyklister, tre passasjerer, to mopedister, én syklist, én fotgjenger og én annen trafikant, viser tall fra Statistisk sentralbyrå (SSB).

I alt 164 personer har omkommet i trafikken hittil i år. Det er en økning på hele 41 prosent i forhold til samme periode i fjor, da 116 personer omkom. De fleste dødsulykkene har skjedd på veier i Hedmark og Møre og Romsdal.

Det er registrert færre personskader så langt i år, men tallet på hardt skadde har gått noe opp. Hittil i år er 499 personer blitt hardt skadd, noe som er en økning på 32 personer sammenlignet med samme periode i fjor. (ANB-NTB)


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.