En rekke innvandrerforeninger, politiske partier og organisasjoner stod samlet bak en fordømmelse av Israel på Larvik Torg i dag.
| Mathilde Becker Aarseth | |
| Publisert 03.01.2009 kl 16:56 Oppdatert 03.01.2009 kl 21:19 |
Det var ikke bare palestinere som møtte opp på Torget lørdag formiddag. I tillegg til muslimer fra verden over, fikk de fikk også lokal backing fra befolkningen og lokalpolitikerne.
Hallstein Bast fra Venstre holdt appell, det samme gjorde LO-leder Raymond Martinsen samt Hiam Al-Chirout og Tom Kristensen fra SV.
Mens bombene regnet over Gaza for åttende døgn på rad hadde dødstallene kommet opp i 437, en fjerdedel av dem sivile og mange barn.
– Verden må våkne, og ta avstand fra denne grusomme massakren. Det er vinter, det er kaldt og folk har ingen mat, ingen elektrisitet, ingen steder å flykte. Dette er ikke et angrep mot Hamas, men mot hele det palestinske folket, sa Hiam Al-Chirout fra talestolen.
Det er rundt 100 palestinere bosatt i Larvik, mange av dem har familie igjen på Gaza.
NYHETER Diskutér saken her. Diskutér også: Sliter du med køene ved rundkjøringen på Øya? Les mer