Slo Mesterfjellet: ? Vi er kjempestolte av å ha samlet inn 22.000 kroner. Og at vi slo Mesterfjellets gamle rekord med 6.000 kroner er også morsomt, sier elevene ved Hedrum ungdomsskole. Nå utfordrer de 10. klassingene ved Ra. Foran f.v.: Christian Denyou, Martha Kristiansen, Camilla Larsen, Dorthe Gjestrum Larsen, Jasmin Rydland og Ina Jasmin Riis. Bak f.v.: Thomas Døvle Furulund, Eirik Odén Evertsen og Mohamoud Colhayee. (Foto: Lasse Nordheim)

– Fantastisk innsats

Hedrum-elever samlet inn 22.000 til Haiti-ofrene.

Les e-avisen

Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Lardal  Larvik 

Send inn dine bil-bilder til vårt BIL-MAGASIN

Er du bilfrelst? Send inn dine bilder til nettavisa@op.no

Se bildene

Brudepar 2010

Gratulasjoner 13. og 14. mars 2010

Nyfødte2010

Fotominner 2010

Gullungen 2010

Lasse Nordheim 90885739 l lasse.nordheimop.no
Publisert 08.02.2010 kl 23:00 Oppdatert 09.02.2010 kl 11:25

Tips en venn på e-post:

Fornøyd: Larvik Røde Kors? Audun Thorstad synes elevene har gjort en formidabel innsats. Lærerne Iren Giller (t.v.) og Lise Slevigen er enige.
Fikk diplom: Martha Kristiansen tok imot diplomet fra Larvik Røde Kors? Audun Thorstad.

For halvannen uke siden samlet Mesterfjellet skole inn 16.000 kroner til Haiti. Deretter valgte de å sende stafettpinnen videre til elevene ved Hedrum ungdomsskole. Det viste seg å være et lurt trekk.

– At vi ble utfordret til å samle inn enda mer enn Mesterfjellet, ga oss selvsagt et ekstra «kick», sier Martha Kristiansen (15).

Sammen med medelevene i klasse 10 B ved Hedrum ungdomsskole har hun bidratt til at Larvik Røde Kors kan sende nok et anselig beløp i retning den jordskjelvrammede øya i Karibia.

Og selv om Mesterfjellets «rekord» på 16.000 kroner kunne virke uoppnåelig da elevene tuslet ut av skoleporten med hver sin bøsse i hånden, ga den påfølgende opptellingen raskt signaler om at Hedrum-ungdommene var oppgaven verdig.

Da siste krone var talt opp, hadde beløpet kommet opp i hele 22.108.

– Elevene har vært utrolig flinke. 10. klassingene har gått med bøsser, mens en liten gruppe som tar norsk fordypning i klassen under, har bakt kaker som de har solgt i kantina. Det har båret frukter, skryter Iren Giller (51), som i tillegg til å være leder ved skolens 9. trinn, også underviser klasse 10 B i samfunnsfag.

Hun innrømmer at katastrofen skjedde på et noe spesielt tidspunkt for 10. klassingene.

– Vi hadde akkurat tatt fatt på temaet «rik og fattig» da nyheten om det forferdelige jordskjelvet i det lutfattige landet slo imot oss fra alle kanter. Det tror jeg garantert har gjort noe med elevene mine, forteller Giller.

Å hjelpe ofrene etter en slik hjerteskjærende katastrofe har gitt ungdommene verdifull lærdom, tror hun.

– I dette tilfellet er jeg sikker på at praksis er langt viktigere enn teori.

Audun Thorstad (38) i Larvik Røde Kors er imponert over det Hedrum-elevene har fått til.

– I likhet med Mesterfjellet har også denne gjengen gjort en fantastisk innsats for en veldig god sak, sier han.

Thorstad understreker at Haiti kommer til å trenge hjelp i mange år framover.

– Selv om mediene mister interessen etter hvert, er det viktig at vi ikke glemmer at det fortsatt er full krise i Haiti.

Derfor er han helt enig med Hedrum-elevene når de nå sender pinnen videre til en enda en skole.

– Vi har bestemt oss for å utfordre 10. trinn ved Ra ungdomsskole, sier Thomas Døvle Furulund (16), og Martha Kristiansen føyer til:

– Der kjenner vi mange, og det skal bli spennende å se om de klarer å slå rekorden vår!

Hoff sa takk for sist

SPORTS-MAGASINET Stabæk hadde ikke vunnet i en serieåpning siden 1999. Søndag brøt bæringene forbannelsen med en sterk 3-2-seier over Odd i Skien. Les mer

Hvilke monumenter ønsker du?

NYHETER Se alle forslagene og si din mening om Heyerdahl-monumentene her. Les mer

Godværet fortsetter

NYHETER Ingen grunn til å holde seg innendørs de neste dagene. Les mer

Bildeserie: Fra branntilløpet i Amfi Larvik

Fra Arøya/Stokkøya

Se bilder fra tragedien på Haiti

Se flere bilder fra brannen her

Bildeserie: Snødag 3/2-10

Bildeserie: Issikkerhetskurs i Farris

Montering av Widerbergskulpturen

Bildeserie: Ny bru over Kjoseveien

Bildeserie: Fra IKT-avdelingen på Thor Heyerdahl vgs.

Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar