Få demonstrerte mot Mohammad

Demonstrasjonen på Torget mot uttalelsene til Mohyeldeen Mohammad forløp rolig.

Bjørn Jakobsen
Bjørn Jakobsen - 91 32 72 01 (mob) Profil E-post
Publisert 22.02.2010 kl 15:33 Oppdatert 22.02.2010 kl 22:00

Tips en venn på e-post:

...
Mohammed Ayob
...
Foto: MMS-foto: Lasse Nordheim

Kun åtte-ti personer fra arrangøren samt like mange pressefolk og noen få nysgjerrige var samlet på Torget da demonstrasjonen startet.

– Vi ønsker å vise at uttalelsene til Mohyeldeen Mohammad ikke er representative for flertallet av muslimer i Larvik og Norge. Hans ytringer om å true landet med terrorisme, innføre islamske lover i Norge, og å steine homofile til døde, er uakseptable og vi mener det er viktig å få fram at han står ganske alene om disse standpunktene, sier Malika Hamarash og Ahmad Siddiq Umar som var initiativtaker til markeringen. De er begge muslimer fra Larvik.

Arrangørene var skuffet over oppmøtet, men en av arrangørene ØP Nett snakket med mente at grunnen til at så få stilte opp var at de ikke ville vise ansikt i media.

– Mohyeldeen Mohammad er egentlig en snill gutt. Uttalelsene hans er trukket ut av sammenhengen, og det er mediene som har skapt et feil bilde av personen Mohammad, sier Mohammed Ayob, som ikke ønsket å støtte demonstrantene på Torget.

(Foto: Mats Grimsæth)

Børre Næss vant igjen

SPORT Tok sin femte seier i Vindfjelløpet, men ikke uten kamp. Se bilder og fullstendig resultatliste her! Les mer

...

Fyll og bråk i Vestfold

Politinotiser Les nattens logg fra politiet her. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.