...
Foto: Politiet

Tyvegods fra Vestfold

Bjørn-Tore Sandbrekkene
Bjørn-Tore Sandbrekkene 97709098 Profil E-post
Publisert 25.02.2010 kl 13:49 Oppdatert 25.02.2010 kl 21:20

Tips en venn på e-post:

Bildeserie: Tyvegods fra Vestfold

...

Politiinspektør Torje Arnesen ved politiet i Vestfold bekrefter at fire litauere er pågrepet på svenskegrensen med bilen full av tyvegods fra Vestfold.

- Vi har blant annet funnet tyvegods fra en villa i Horten, men vi sjekker nå om det også er tyvegods fra andre innbrudd i Vestfold blant det som ble beslaglagt, sier Arnesen til ØP Nett.

Blant tyvegodset som var i bilen var det smykker, bestikk, bærbare pc`er, kontanter mobiltelefoner, Ipod og ti esker med bleier, melder NRK Østfold.

– Vi vet hvor det stammer fra. Noe av tyvegodset er sporet opp til to grove innbrudd i Vestfold, og saken er derfor overført til Vestfold politidistrikt. De vil gjøre flere undersøkelser med tanke på å spore opp hvor resten av tyvegodset stammer fra, sier politibetjent ved Marker og Rømskog lensmannskontor, Mousa Darisiro til kanalen.

De fire mennene, som er i alderen 18 til 40 år, er nå overført til Vestfold politidistrikt, og Torje Arnesen utelukker ikke at det blant tyvegodset også er ting stjålet under innbrudd i Vestfold.

Mest lest nå

...

«Hytte» ved Stavern til 295.000

BOLIG Med på kjøpet får du vann, kloakk, dusj, badekar og seks hjul. Les mer

...

Her vil streiken ramme i Larvik

Jobb Mulig streik i offentlig sekter fra 06.00 torsdag. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Det gjøres oppmerksom på at denne nettavisen regelmessig blir innsamlet og lagret av Nasjonalbiblioteket. Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.