|
Lasse Nordheim 90885739
E-post
|
|
| Publisert 16.03.2010 kl 23:00 Oppdatert 17.03.2010 kl 19:31 |
Larviksrussen samlet inn nærmere 190.000 under Krafttak mot kreft sist søndag. I dag spyttet Larvik kreftforening inn ytterligere 50.000.
Dermed ender det innsamlede beløpet på hele 238.343 kroner.
– Russen har gjort en fabelaktig innsats som vi er utrolig stolte av, sier Erna Valdal, kasserer i Larvik kreftforening.
Trond Svanberg, foreningens sekretær, skyter inn:
– Det er fantastisk at russen stiller opp hvert år, og at innsatsen bare blir bedre og bedre. Det synes vi er kjempemorsomt.
Russen selv er ikke i tvil om at pengene de har samlet inn, vil komme til god nytte.
– Et par dager før aksjonen hadde vi en «kick off»-time på skolen, hvor vi blant annet hadde besøk av ei dame som hadde vært rammet av kreft. Det ga nok mange noe å tenke på, sier russepresident Anne Line Ferstad, Karoline Auby og Iselin Karlsen (alle 18), som utgjorde aksjonsledelsen ved årets innsamling.
– Kreft er en skummel sykdom som ingen er forskånet mot. Derfor er det utrolig viktig med slike aksjoner, sier Ferstad.
NYHETER Diskutér saken her. Diskutér også: Sliter du med køene ved rundkjøringen på Øya? Les mer