- Stange kan bli joker

Med mer spilltid og større selvtillit har 20-år gamle Tine Stange fått vist seg fram i de siste kampene for Larvik Håndballklubb.

Gro Mee Teigen E-post
Publisert 08.02.2007 kl 06:26 Oppdatert 08.02.2007 kl 06:52

Tips en venn på e-post:

...

Etter gårsdagens overkjøring av Bækkelaget, mener kaptein Tonje Larsen at Stange kan bli en joker i Mesterligaen.

Trener Karl Erik Bøhn ga alle jentene en omgang hver under gårsdagens oppgjør mot Bækkelaget i Bergslihallen.

Tine Stange fikk muligheten etter hvilen, og vist litt sitt potensial.

- Det er kjempemoro å få spille så mye, sier Stange, som i de siste kampene har fått mer spilletid enn tidligere. I går laget hun to fine mål, og var delaktig i spillet hele tiden.

- Selvtilliten har blitt bedre og bedre. Jeg er mye tryggere på meg selv nå enn det jeg var før. Da ble jeg nervøs bare Karl Erik sa navnet mitt og at jeg skulle gjøre meg klar, ler hun.

Stange synes det er ordentlig hyggelig å høre at Tonje Larsen omtaler henne som en joker.

- Det er godt med støtte, det er jo dette jeg branner for, sier 20-åringen.

Det ble ingen stor oppvisning av Larvik Håndballklubb da det gamle storlaget Bækkelaget gjestet Bergslihallen i går kveld. Etter å ha ledet 17-11 til pause, løp Larvik-jentene inn til en komfortabel 37-21 seier.

- Vi er for unøyaktige. Resultatet er bra, men vi slurver for mye, mener kaptein Tonje Larsen.

I likhet med sine lagvenninner spilte hun bare en omgang.

- Feilene vi gjør i dag må bort til kampen på søndag. Vi vil jo gjerne spille bra, men det er ikke alltid det blir sånn, sier Larsen, som likevel synes at Ingrid Ødegård og Lene Rantala står godt.

- Det alltid viktig at keeperne gjør det bra. Dessuten synes jeg Tine Stange er bra når hun kommer inn. Hun kan bli en joker, sier kapteinen.

Karl Erik Bøhn var ikke fornøyd med spillet LHK viste fram i går. Akkurat som kaptein Larsen, mener han det var for mye slurv og feil.

- Vi savner nøyaktigheten gjennom hele kampen, men vi vinner med 16 mål, og det er bra, sier Bøhn.

Han er mest glad for at ingen ble skadet før Mesterligaoppgjøret til helgen.

- Nå har vi forberedt oss i tre uker til helgens kamp, og dette er den eneste av de siste fire oppgjørende vi har vært litt unøyaktige. Vi er langt unna det nivået vi må ha på søndag, men jeg var er ikke bekymret, sier treneren, som mener at også de må ha lov til å ha en sånn kamp.

Mest lest nå

...

Kraftig husbrann i Brunlanesveien

NYHETER Vitner hørte to eksplosjoner før brannen startet. Litt før klokken 12.30 tirsdag kom det melding om husbrann i en kombinert garasje og hybel i nærheten av Ra ungdomsskole i Larvik. Brannen er nå slukket. Les mer

(Foto: Mats Grimsæth)

Brannen blusset opp igjen

NYHETER Husbrann i Brunlanesveien tirsdag. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.