Sommerens vakreste planlegges allerede

Før vinteren har kommet for alvor er sommerens vakreste eventyr, Farrisrunden, under planlegging.

Publisert 16.01.2009 kl 06:47 Oppdatert 16.01.2009 kl 07:20

Tips en venn på e-post:

...
...
Start planleggingen: Beate Hansen i Farrisrunden anbefaler mosjonistene i Larvik å starte planleggingen av Farrisrunden den 13. juni allerede nå. Foto: Nils-Erik Kvamme

PR-sjef Beate Hansen har allerede hentet fram sykkelen og mener larvikfolk bør blinke ut 13. juni.

Hun vet at julegaver på treningssenter og nyttårsforsetter om en sunnere livsstil, trigger mange til å mosjonere.

- Likevel har vi en følelse av at ikke alle tør å ta steget helt ut. 70 kilometer høres langt ut, men jeg kan love at her er det plass både til aktive og mosjonister, sier Beate Hansen og røper at hun på egen hånd holder formen best ved like med turer til fots et par timer hver helg.

- Så er jeg med på en spinningtime hver uke. Første gang jeg syklet Farrisrunden, hadde jeg knapt syklet ute før, røper hun og ber folk allerede nå planlegge sommerens vakreste.

Larvik er spinningbyen framfor noen, og både på jul- og nyttårsaften var spinningsalen på Spenst smekkfull. Flere av disse er allerede påmeldt til Farrisrunden.

- Det viktige er å gjøre treningen lystbetont og variert. Mange blir sikkert skremt av alvoret som noen legger til grunn. Men det er fullt mulig å sykle gjennom Farrisrunden i forkant av selve rittdagen, og bli trygg på at dette mestrer du, sier Hansen.

I fjor satte arrangøren Nanset IF tak på 1.500 deltakere. I år har man strukket seg til 1.850. Målet er å vokse langsomt og trygt. Arrangøren ønsker å ha kontroll på deltakernes sikkerhet.

- Vi har et godt renommé. Det skal vi ta vare på. I tillegg er vi landets fjerde største ritt, og et seedingritt til Birkebeinerrittet 2009, sier Hansen.

At Farrisrunden øker i popularitet tror Hansen skyldes at rittet har start og mål i samme område, og at naturen rundt Farris er vakker og innbydende.

- Og kanskje opplever deltakerne at vi er flinke arrangører. Det skal vi også ta vare på, avslutter Hansen.

Mest lest nå

...

Kraftig husbrann i Brunlanesveien

NYHETER Vitner hørte to eksplosjoner før brannen startet. Litt før klokken 12.30 tirsdag kom det melding om husbrann i en kombinert garasje og hybel i nærheten av Ra ungdomsskole i Larvik. Brannen er nå slukket. Les mer

(Foto: Mats Grimsæth)

Brannen blusset opp igjen

NYHETER Husbrann i Brunlanesveien tirsdag. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.