| Bjørn-Tore Sandbrekkene 97709098 bts@op.no | |
| Publisert 14.06.2009 kl 15:35 Oppdatert 15.06.2009 kl 11:00 |
Og ryktet om et forhold mellom de to fikk et nytt kapittel.
Aksel Hennie gjorde sitt fallskjermhopp nr 380 og Tone Damli Aaberge var klar for sitt tandemhopp nr tre. De to kjendisene var begge på plass under modellflystevnet i Kjose søndag,
Det ryktes sterkt i media om dagen om et forhold mellom A-kjendisene Tone Damli Aaberge og Aksel Hennie. Noe bekreftelse på et forhold mellom de to fikk ikke vi, men et kort møte med de to ved flystripa i Kjose.
Einar Hagerup geleidet et stort publikum gjennom et stevne med dramatikk og underholdning i Kjose søndag. Nærmere 40 «piloter» fikk slippe under årets modellflystevne fra Larvik modellflyklubb. Både til å vise fram sine stoltheter, og med innbyrdes konkurranse til slutt.
Det hele startet imidlertid med fallskjermhopp-oppvisning fra Tønsberg fallskjermklubb, og for anledningen med kjendiser dalene ned fra himmelen. Skuespilleren Aksel Hennie har hoppet i fallskjerm i Tønsberg Fallskjermklubb i to år, og gjennomførte søndag sitt hopp nr 380 fra 5700 fot over Kjose.
- Dette er bare fantastisk. Alle burde prøve. Dette er en utrolig flott sport, og jeg er virkelig blitt bitt av basillen. Nå er det å hoppe fallskjerm også blitt så tilgjengelig at alle kan gjøre det, og det gir virkelig et kick hver gang man hopper. Og en stor utfordring er det hver gang selv om man har hoppet mange ganger. Landingsforholdene er aldri de samme, og det er like spennende å se hvordan man fikser det hver gang. Her i Kjose var det virkelig flott, sa Hennie til ØP etter landingen.
Aksel Hennie hoppet søndag sammen med bror Annan Hennie, og også sangkjendis Tone Damli Aaaberge var på plass og fulgte hoppene i Kjose.
- Jeg skal hoppe senere i dag. Men foreløpig er det tandemhopp for meg. Skal gjøre mitt tredje i dag. Det å hoppe fallskjerm er noe jeg har virkelig lyst til å fortsette med. Det er utrolig gøy. En frihetsfølelse av de sjeldne. Særlig er det velkomment med alt det stresset jeg opplever i min jobb. Dette blir noe annet som jeg virkelig kan se fram til. Det enest er at mor og far ikke er så begeistret for at jeg hopper, men det får stå sin prøve, sa Tone Damli Aaberge til ØP, og la tid at hun trives i Larvik og i alle fall kommer hit i sommer for å være til stede på Stavernsfestivalen.
Ifølge en rekke aviser skal Hennie og Aaberge stadig ha blitt sett sammen den siste tiden, og det spekuleres i om de to er kjærester. På spørsmål på hvorfor hun var på stevne i Kjose svarte imidlertid Tone Damli Aaberge at det var fordi hun var sjåfør for Aksel Hennie og de andre fallskjermhopperne.
Men mest var det modellfly det dreide seg om på flystripa i Kjose søndag. Jetfly og små propelly, og helikoptre. Deltakere fra Kristiansand i syd til Trondheim i nord med fly som det ligger hundrevis av dugnadstimer bak.
Les mer om stevne i Østlands-Posten mandag.
Fram fotball Trommer sammen penger til en gratis busstur for 48 ivrige Fram-supportere når de møter Vard Haugesund i helgen. Les mer
Fram håndball Fram møter ØIF Arendal i cupen i kveld. Resultatet får du på ØP Nett. Les mer