...
Foto: Karl Fredrik Lund

Svømmetur: Svenner - Batteristranda

Første svømmer i Xtreme Swim 2010 har nå kommet i mål.

Publisert 23.07.2010 kl 22:00 Oppdatert 26.07.2010 kl 16:11

Tips en venn på e-post:

...
Foto: Karl Fredrik Lund

Bildeserie: Svømming fra Svenner til Batteristranda

...

Klokken 0600 lørdag morgen la elleve stykker fra Larvik, på svøm fra Svenner til Batteritomta. Førstemann, Erik Sørensen som er skogsforvalter, er nå kommet i mål med en tid på 3 timer og 9 minutter. Foreløpig er kun to stykker kommet i mål, imens en har brutt.

11 km lang er kraftprøven som er organisert av Per Christian Solberg.

Alle deltakerne må stille med egen følgebåt, der to stykker kan dele følgebåt dersom de holder sammen under hele distansen.

Ved å starte såpass tidlig håper man å unngå noe av den verste «rushtrafikken» av helgeutfartende båter. Samtidig håper man at de som er ute på sjøen allerede er oppmerksomme og tar hensyn. Se etter lysegule eller lysegrønne badehetter. For å få godkjent løp må man svømme uten hjelp fra andre og tekniske hjelpemidler.

Det ventes at de beste svømmerne vil klare prøvelsen på rundt 3,5 timer, litt avhengig av vær og strømforhold fra utløpet til Lågen. Når de er i mål venter god belønning i avslappende spa og dusjmuligheter på Farris Bad.

– Det var hyggelig at direktør på Farris Bad, Espen Karlsen, var så positiv og syntes det var spennende, forteller Solberg

Mest lest nå

...

«Hytte» ved Stavern til 295.000

BOLIG Med på kjøpet får du vann, kloakk, dusj, badekar og seks hjul. Les mer

...

Her vil streiken ramme i Larvik

Jobb Mulig streik i offentlig sekter fra 06.00 torsdag. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Det gjøres oppmerksom på at denne nettavisen regelmessig blir innsamlet og lagret av Nasjonalbiblioteket. Nettavisen vil bli gjort tilgjengelig som kildemateriale for forskning og dokumentasjon.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.