Norges tropp i OL og Paralympics

Publisert 09.07.2012 kl 14:51 Oppdatert 09.07.2012 kl 14:51

Tips en venn på e-post:



Oslo (NTB): Følgende utøvere er tatt ut til OL og Paralympics i London:

OL (64 utøvere):

Badminton:

Sara Blengsli Kvernø (Grong).

Bryting:

Stig-André Berge (Oslo).

Bueskyting:

Bård Nesteng (Fredrikstad).

Fekting:

Bartosz Piasecki (Bygdø).

Friidrett:

Urige Buta (Haugesund), Trond Nymark (Viking), Margrethe Renstrøm (Tjalve), Henrik Ingebrigtsen (Sandnes), Tonje Angelsen (Trondheim), Jaysuma Saidy Ndure (BUL), Andreas Thorkildsen (Kristiansand), Ezinne Okparaebo (BUL), Ingvill Måkestad Bovim (Gular), Christina Vukicevic (Ski), Karoline Bjerkeli Grøvdal (Vidar), Ida Marcussen (Våg), Eivind Henriksen (Tjalve), Erik Tysse (Norna-Salhus).

Håndball:

Kari Aalvik Grimsbø (Esbjerg), Katrine Lunde Haraldsen (Györ), Ida Alstad (Byåsen), Heidi Løke (Györ), Tonje Nøstvold (Byåsen), Karoline Dyhre Breivang (Larvik), Kristine Lunde-Borgersen (Våg), Kari Mette Johansen (Larvik), Marit Malm Frafjord (Viborg), Amanda Kurtovic (Larvik), Linn Jørum Sulland (Larvik), Linn-Kristin Riegelhuth Koren (Larvik), Gøril Snorroeggen (Esbjerg), Camilla Herrem (Byåsen).

Reserve: Karoline Næss (Stabæk).

Padling:

Mira Verås Larsen (Strand), Eirik Verås Larsen (Flekkefjord)

Ridning:

Siril Helljesen (dressur, Follo)

Roing:

Olaf Tufte (singlesculler, Horten), Kjetil Borch (dobbeltsculler, Horten), Nils Jakob Skulstad Hoff (dobbeltsculler, Fana), Kristoffer Brun (lettvekt dobbeltsculler, Bergen), Are Strandli (lettvekt dobbeltsculler, Stavanger).

Sandvolleyball:

Tarjei Skarlund (Randaberg), Martin Spinnangr (Farsund).

Seiling:

Marthe Enger Eide (laser radial, Bærum), Sebastian Wang-Hansen (RS: X, KNS), Eivind Melleby (star, KNS), Petter Mørland Pedersen (star, KNS), Jannicke Stålstrøm (RS: X, Horten), Kristian Ruth (laser, Asker).

Skyting:

Tore Brovold (Østlandske), Ole Magnus Bakken (Stange), Odd Arne Brekne (Østre Romerike), Ole-Kristian Bryhn (Vestre Bærum), Are Hansen (Krapfoss), Malin Westerheim (Krapfoss).

Stup:

Amund Gismervik (Pingvin).

Svømming:

Sara Nordenstam (Lambertseter), Ingvild Snildal (Asker), Lavrans Solli (Bergens).

Sykling:

Edvald Boasson Hagen (landevei, Lillehammer), Thor Hushovd (landevei, Grimstad), Alexander Kristoff (landevei, Stavanger), Lars Petter Nordhaug (landevei, Tønsberg), Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykling, Sola), Emilie Moberg (landevei, Halden).

Paralympics (16):

Boccia:

Roger Aandalen (Oslo).

Bordtennis:

Tommy Urhaug (Stord), Andreas Aulie (Fokus), Aida Dahlen (Randesund).

Friidrett:

Runar Steinstad (Runar).

Ridning:

Anne Cecilie Ore (Hasle), Jens Lasse Dokkan (Søndre Nesodden).

Seiling:

Sonar: Aleksander Wang Hansen (KNS), Per Eugen Kristiansen (KNS), Marie Solberg (KNS), 2,4 mR: Bjørnar Erikstad (Tønsberg).

Svømming:

Sarah Louise Rung (Madla), Mariann Vestbøstad Marthinsen (Vestkantsvømmerne).

Skyting:

Paul Aksel Johansen (Ørlandet)

Sykling:

Morten Jahr (Eidsvoll), Glenn Johansen (Rye).

Siste uttak til Paralympics skjer 16. juli. (©NTB)

På forsiden nå


- Vi bør være bedre enn Fredrikstad

LHK vant lett over Fredrikstad med 34-16, men i perioder fikk bortelaget bite seg godt fast.

...

Nå faller temperaturen

Lardølingene kan denne uka få høstens første nattefrost.