...
Foto: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Aktiviserer Stavern i pinsen

Quiz og styltebygging i Stavern i helgen.

Bjørn-Tore Sandbrekkene 97709098 E-post
Publisert 21.05.2010 kl 18:14 Oppdatert 21.05.2010 kl 18:14

Tips en venn på e-post:


Stiftelsen Orlogsbriggen Fredriksværn håper de snart får ja til å bygge kopien av det historiske skipet.

I pinsen markerer de seg med aktiviteter for publikum over hele Stavern. Som i fjor er arrangementet også i pinsen i samarbeid med handelsstanden i Stavern, og i år skal de som deltar virkelig få bli kjent med småbyen.

– Som i fjor blir det quiz, men nå må man ta seg etter en oppsatt rute som går inne på Fredriksvern verft og rundt i de fleste deler av Stavern for å kunne svare på alle spørsmålene, sier Reidar Eikeland i stiftelsen Orloi igsbriggen Fredriksværn .

– Påmelding er hos Visit Stavern i kommandantboligen, og så er det bare å legge ut på ruta. Vi har i år lagt opp spørsmålene slik de skulle passe godt for hele familien, og vi har flotte premier. Butikkene i Stavern har levert premier til konkurransen, så det bør være attraktivt å være med, sier han. I tillegg til quizen og turen rundt i Stavern, er det i år også aktiviteter for de minste inne på Fredriksvern verft.

– Vi tror mange barn i dag ikke får så mange muligheter som vi hadde til å bruke hendene sine og til å lage noe. Derfor skal de minste søndag og mandag få lov til å forsøke å lage sine egne stylter hos oss. Vi stiller med materialer og verktøy, og så er det bare å prøve seg, forteller Reidar Eikeland, og legger til at selve quizen kan man delta i fra lørdag til mandag.

Stavernsbilder. Send inn dine bilder til nettavisa@op.no

...

Bildeserie: Sjaluppbygging i Stavern

...


Bildeserie: Flåteregatta 2010 (Foto: Lasse Nordheim/Putte Solberg)

...

Bildeserie: Indianermusikere i Stavern

...

Bildeserie: Bade-jentene i Stavern

...

Bildeserie: Wenche og Wenche

...

Bildeserie: Rein Alexander på Wassilioff

...

Bildeserie: Åpning av Glade Dager 2010

...

Bildeserie: Salsakurs i Stavern

...

Bildeserie: Sommerstemning i Stavern

...

Bildeserie: Sommer i Stavern

...

NY bildeserie: Stavernsminner fra 40-50 tallet..

...

Bildeserie: Karl Johnny Hanøy i Stavern

...

Bildeserie: Tim Charles Ottersen i steinbrakka

...

...

Gamle klassebilder

Putte Solberg (lokalhistorie) Gikk du på Stavern skole i skoleåret 1968-69? Da er det stor mulighet for at du finner et bilde av deg her. Les mer



Tips oss

Telefon: 800 82 000
SMS: OPTIPS til 2005
MMS: OPTIPS til 2005
E-post: nettavisa@op.no

Kontakt oss

Telefon: 33 16 30 00
Besøksadresse: Fritzøe Brygge, Stavernsveien 1
Postadresse: Postboks 5, 3285 Larvik
Telefaks: 33 16 30 01 (redaksjonen)

Redaksjonen

Ansv. red. (konst) Terje Svendsen, adm. dir. Håvard T. Heimdal
Redaktør: Per Marvin Tennum
Kanalsjef: Bjørn-Tore Sandbrekkene

Nettavisen OP.no

Dette nettsted er redigert på uavhengig grunnlag, i henhold til de prinsipper som er nedfelt i Redaktørplakaten , og på norske mediers etiske normer slik de er uttrykt i Vær-Varsom-plakaten og Tekstreklame-plakaten.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.