Sammen med barna sine, Jonas (7) og Victoria Solli Berg sitter hun i gresset på Tollerodden.
– Vi har nettopp fått en liten valp, så i år er vi bare halvveis med på det som skjer, men vi må alltid hit på sankthansaften, forteller Hege Solli Berg.
Overalt vrimler det mennesker i alle aldere og på scenen spiller Ren Netto musikk fra 70-tallet.
– Vi er nødt til å få med oss stemningen her, den er alltid god, sier hun.
På Tollerodden er det noe for enhver smak, de byr på barneleker, konsert med Knut Anders Sørum med trio, sang og musikk med Ren Netto og trekkspill ved vannkanten.
– Det er veldig god mat her også skal vi selvfølgelig få med oss bålet, forteller Solli Berg.
– Det beste med å være her er at alle sammen er samlet og kan kose seg sammen, legger datteren Victoria (7) til.
Selv om det ikke er 3000 mennesker som i fjor, synes Solli Berg at oppslutningen er bra.
– Det er ikke så mye folk som det pleier her, men det er nok på grunn av været.
Leder for stiftelsen Tollerodden, Hilde Borgir er fornøyd med at folk trekker til Tollerodden selv om været er dårlig.
– Jeg vil gi honnør til alle som har gått ut og som sitter ute her i dag. Det er et bevis på at det er liv i Sankthans og at det er en sterk tradisjon.
Feiringen av Sankthans på Tollerodden ble avholdt for 8. gang men var også en tradisjon i mellomkrigstiden.
– Vi må være til å tro på, så vi må gjennomføre uansett vær, sier Borgir.
Med 30 frivillige i sving gjennomføres feiringen med stil. En av de frivillige Andreas Dreng (18) er glad for at han får muligheten til å bidra til noe positivt.
– Jeg ble spurt om å være med og jeg synes det er gøy å kunne hjelpe, forteller han.
Han hjelper der hjelpen trengs og selv om været ikke er på sitt beste koser han seg.
– Jeg liker å være rundt der det skjer og i kveld er det her.
Han synes oppmøte er bra selv om himmelen ikke er blå.
– De faste er her og selv om det ikke er 3000 mennesker her i kveld har vi fått til en fin feiring.