HØR EPISODEN VED Å TRYKKE PÅ DENNE LENKA.

Signe Eidsheim er innflytter og opplevde det å komme til Larvik som elleveåring som noe svært positivt.

– Jeg husker at jeg ble tatt veldig godt imot, fra dag en. På skolen var det litt kult å være ny elev. Også kom jeg rett inn i teatermiljøet med en gang.

På videregående engasjerte Signe seg da fylkeskommunen ville legge ned linjene for musikk, dans og drama ved Thor Heyerdahl videregående skole.

– Vi følte oss litt små. Vi følte at alt bare skjedde inne hos fylkeskommunen, så vi brukte alle midler. Og etter hvert så ble vi jo faktisk hørt.

Gjester i denne utgaven av podkasten er også Erica Gutterød Dabe – SLT koordinator i Larvik kommune, Mette Daapan – folkehelsekoordinator, og politikontakt Vidar Duvholt. De snakker mer generelt om de unge i Larvik og hvordan de har det.

I studio Geir-Atle Johnsen og Kjetil Vold.

Lyddesign er det Geir-Atle Johnsen som står for.

Produsent er Virvel AS.