HKH Kronprins Haakon har ankommet Thor Heyerdahl videregående skole i Larvik, hvor han i dag møter elevene for å prate om verdighet.
Fylkesmann Erling Lae, ordfører Rune Høiseth, politimester i Vestfold Rune Bård Hansen, rektor Robert Rognli og elevrådsleder Sondre Horst sto klare for å ønske det celebre besøket velkommen.
Etter ankomsten holdt kronprinsen en innledning i skolens auditorium, hvor han ble møtt med stormende jubel fra elevene.
Kronprins Haakon kommer til skolen for å fortelle om prosjektet Global Dignity Day. Et prosjekt som kronprinsen selv var med på å starte i 2006. Det handler om refleksjon over hva verdighet er.
Kronprinsen har til stadighet besøkt videregående skoler rundt om i landet for å være veileder for elever i diskusjonen rundt verdighetsbegrepet.
Fem utdanningsprogram på VG2-nivå skal være med på programmet onsdag. Totalt 145 elever, 13 lærere og 26 elever skal ha verdighet på timeplanen og jobbe sammen for å konkretisere begrepet.
Første trinnet som fikk besøk av kronprinsen onsdag var andreklassinger på linja for helse- og omsorgsarbeidere.
Se video fra journalist Silje L. Thjømøe i toppen av saken.
ØP oppdaterer fra besøket utover dagen.