Sandvik, Skavlan og Ghebremskel leder TV-aksjonen
Misgina Ghebremskel, Helene Sandvig og Jenny Skavlan skal lede årets TV-aksjon på NRK.
Misgina Ghebremskel debuterer som programleder for TV-aksjonen, men har to damer med erfaring med på den over seks timer lange direktesendingen 23. oktober. Han har tidligere vært programleder for «Mobilfotografene» på NRK.
Sandvig leder TV-aksjonen for fjerde gang, mens Skavlan blir auksjonarius for tredje år på rad. Alle tre håper flest mulig vil være med å bidra til årets aksjon, der pengene som samles går til Røde Kors sitt arbeid i ni land – Syria, Libanon, Sør-Sudan, Afghanistan, Myanmar, Somalia, El Salvador, Guatemala og Honduras.
Noe av de innsamlede midlene er øremerket hjelp til flyktninger som har kommet til Norge.
– Årets TV-aksjon går til innsatsen Røde Kors gjør for de mest sårbare og utsatte i krig. De er ikke på slagmarken. De er sivile. De er barn, kvinner, uskyldige mennesker som lever i konstant frykt. Og vi har alle en mulighet til å hjelpe, sier Skavlan i en pressemelding. (©NTB)