Sterkt av Ida Bakke Hansen i NM

Artikkelen er over 9 år gammel

Ida Bakke Hansen fra Larvik tok en glimrende fjerdeplass i finalen på 200 meter under NM i friidrett senior på Lillehammer lørdag. Jørgen Hasle Johansen, opprinnelig fra Larvik, tok sølv på 800 m.

DEL

Her er resultatene fra 200 meter:

1) Elisabeth Slettum, Skjalg 24,21, 2) Nina Katrine Brandt, Steinkjer 24,45, 3) Siri Eritsland, Vidar 24,67, 4) Ida Bakke Hansen, Runar 24,73, 5) Anne Skudal Dolvik, Fana 24,85, 6) Heidi Berg Sand, BUL 25,01.

Og her er resultatene fra alle finalene lørdag:

Lillehammer (NTB): NM friidrett lørdag, finaler:

Menn, 110 m hekk:

1) Vladimir Vukicevic, Ski 14,36, 2) Hans Olav Uldal, Grane 14,86, 3) Ove Lindekleiv, Sandnes 15,25, 4) Anders Govasmark Lerberg, Stjørdal 15,82.

3000 m hinder:

1) Bjørnar Ustad Kristensen, Sandnes 8.31,93, 2) Øystein Sylta, Vidar 9.03,37, 3) Tom Erling Kårbø, Stord 9.19,41, 4) Sindre Buraas, Vidar 9.19,56, 5) Terje Charles Aggvin, Gular 9.23,89, 6) Ole Kristian Heggheim, Kristiansand 9.30,49.

800 m:

1) Eivind Jenssen, Steinkjer 1.50,13, 2) Jørgen H. Johansen, Norna-Salhus 1.50,24, 3) Thomas Roth, Ullensaker/Kisa 1.50,39, 4) Stian Flo, Tjalve 1.51,12, 5) Torje Klevmo, Steinkjer 1.51,30, 6) Thomas Solberg Eide, Haugesund 1.51,40.

200 m:

1) Christian Settemsli Mogstad, Snøgg 21,28, 2) Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen 21,60, 3) Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer 21,69, 4) Eirik Tanberg, Sigdal 21,89, 5) Carl Emil Kåshagen, Moelven 22,57, 6) Henrik Holmberg, Vik 22,77.

Diskos:

1) Gaute Myklebust, Tjalve 60,44, 2) Fredrik Amundgår, Tyrving 56,23, 3) Magnus Røsholm Berntsen, Aurskog-Høland 54,31, 4) Steffen Andreas Steinkopf Nerdal, Norna-Salhus 52,74, 5) Svein Inge Valvik, Urædd 51,58, 6) Morten Bredholt, Rakkestad 50,76.

Kvinner, stav:

1) Catrine Larsåsen, BUL 4,10, 2) Katrine Haarklau, Gular 4,10, 3) Ida Beate Øyen Østhus, Trondheim 3,75, 4) Anne Storslett, Moelven 3,30, 5) Ingvild Kåshagen, Moelven 3,10.

Lengde:

1) Margrethe Renstrøm, Tjalve 6,64, 2) Oda Utsi Onstad, Fagernes 6,26, 3) Lene Secher Myrmel, FRI 6,03, 4) Ida Marcussen, Våg 6,01, 5) Hilde Røsvik, Ålesund 5,98, 6) Inger Anne Frøysedal, Tjalve 5,87.

Slegge:

1) Mona Christine Holm, Tjalve 64,40, 2) Trude Raad, Gloppen 56,29, 3) Katja Vangsnes, Oppegård 54,30, 4) Marte Rygg Årdal, Gloppen 52,07, 5) Hilde Marie Sæverud-Mehammer, Stord 48,05, 6) Henriette Opheim, Norna-Salhus 47,55

3000 m hinder:

1) Karoline Bjerkeli Grøvdal, Vidar 9.52,06, 2) Veronika Brennhovd Blom, Modum 10.30,73, 3) Kristin Brøndbo, Steinkjer 11.19,24

800 m:

1) Lisbeth Pedersen, Tjalve 2.09,81, 2) Alvilde M. Ossum, Vidar 2.10,29, 3) Hanne Lyngstad, Tjalve 2.10,29, 4) Martine Eikemo Borge, Fana 2.10,65, 5) Ingeborg Løvnes, Strømmen 2.11,35, 6) Frida Thorsås, Urædd 2.12,26.

Kule:

1) Kristin Sundsteigen, Stord 13,64, 2) Trude Raad, Gloppen 12,62, 3) Grete Etholm Snyder, Tjalve 12,56, 4) Ingvild Rønhovde, Stord 12,34, 5) Tove Beate Dahle, Tjalve 11,62, 6) Benedicte Øvrebø, Stord 11,26.

200 m:

1) Elisabeth Slettum, Skjalg 24,21, 2) Nina Katrine Brandt, Steinkjer 24,45, 3) Siri Eritsland, Vidar 24,67, 4) Ida Bakke Hansen, Runar 24,73, 5) Anne Skudal Dolvik, Fana 24,85, 6) Heidi Berg Sand, BUL 25,01. (©NTB)

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om stort og smått som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

Artikkeltags