SANDE: Like før klokken 20 meldte politiet i Buskerud at en bil hadde kjørt inn i sperrevogner ved Hanekleivtunnelen i Sande.
Det er veiarbeid på stedet, og Teslaen som kjørte inn i sperre- og skiltvognen kjørte også inn i to andre biler.
Store skader
– Det er til dels store materielle skader. Ingen personer ble skadet, sier operasjonsleder ved buskerudpolitiet, Christian Gulli.
Alle nødetater rykket ut til stedet.
Ulykken skjedde på nordsiden av tunnelen, i retning Drammen.
Ifølge politiet har bilføreren vedgått at han like i forkant av ulykke fiklet med mobiltelefonen sin.
Trafikkproblemer
I forbindelse med veiarbeidet er det innsnevring av veien.
– Trafikken går sakte forbi på stedet nå, sier operasjonslederen ved 20.45-tiden mandag kveld.
Han kan også fortelle at føreren er tilhørende Vestfold. Det dreier seg om en mann i 50-årene og han har fått førerkortet sitt beslaglagt.
Bilen fikk hard medfart.
– Alle airbagger ble utløst. Dette var en Tesla og vi fikk god veiledning fra operatørene på Vestviken 110-sentral om hvordan vi skulle gjøre elbilen strømløs, forteller brannmester Tore Dahl i Vestfold Interkommunale Brannvesen.
Kommentarer til denne saken